Odbojniki do drzwi | gryc24.pl

Drzwi obecne są niemal wszędzie - w domach, mieszkaniach biurach i wielu innych miejscach. Zazwyczaj są one umiejscowione blisko ścian, na jednym lub drugim końcu pomieszczenia. Oznacza to, że jeżeli nie zainstalujemy żadnego ogranicznika, będzie istniało ryzyko, że otwarcie ich z impetem spowoduje uderzenie ich o ścianę, a w rezultacie powstanie uszkodzeń. Aby tego uniknąć, warto postawić na niedrogie rozwiązanie, jakim są powszechnie dostępne na rynku odbojniki do drzwi.
Odbojniki do drzwi

Dlaczego warto zdecydować się na odboje do drzwi?

Jak już zostało wspomniane - otwarte z impetem drzwi, których nie zatrzyma się w odpowiednim momencie, mogą uderzać w ścianę. Takie zderzenia z kolei uszkadzają zarówno skrzydło drzwiowe, jak i miejsce, w które uderzają. W skrajnych przypadkach ze ścian może zacząć odpadać farba, a także mogą powstać dziury i pęknięcia, natomiast drzwi mogą ulec uszkodzeniom na wiele sposobów - wygięcie lub wyłamanie klamki, pęknięcia materiału, zarysowania, wygięcie drzwi, uszkodzenie zawiasów i wiele więcej. Wszystkich tych problemów można uniknąć po prostu stosując odboje do drzwi.

Jak wybrać odbojniki drzwiowe?

Wybierając odbojnik do drzwi należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze - ile ważą drzwi, które chcemy zatrzymać odbojnikiem? Od tego będzie zależeć jego forma i materiał wykonania, a także rozmiar. Do ciężkich drzwi w biurze, które są często używane, można zdecydować się na odbojniki montowane na stałe za pomocą śruby do podłogi. Są one zazwyczaj wykonane z metalu i pokryte miękką gumą. Do lekkich drzwi od pokoju w domu lepiej sprawdzi się natomiast mobilny, lekki odbojnik, który bez trudu zatrzyma takie skrzydło drzwiowe.

Ile kosztuje odbojnik do drzwi?

To, ile będzie kosztować odbojnik do drzwi, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na cenę odbojnika ma oczywiście materiał, z którego jest on wykonany, a także jego rozmiar. Koszt odbojnika może również podnieść sposób montażu/użytkowania - takie, które instaluje się na stałe w podłodze mogą być droższe. Mimo wszystko ceny takich akcesoriów nie są w ogólnym rozrachunku zbyt wysokie, a zdecydowanie warto w nie zainwestować, jeżeli nie chcemy ryzykować uszkodzeniem drzwi lub ścian.